Október 3-án bábelőadást tekinthettek meg az óvodánk gyermekei az Állatok világnapja alkalmából. Rostási Nikolett: Tarajos új otthont keres című meséje a háziállatokat, és az ő hasznosságukat mutatta be a mesében szereplő kiskakas kalandjain keresztül. A színes síkbábok, a dekoráció, a mese hallgatása és az állatok „megelevenedése” a gyermekek számára nagy örömöt okozott, figyelmüket teljes mértékben lekötötte.
Október 4-én az óvodánk nagycsoportosai látogatást tettek a Hétvezér Általános Iskolába. A gyerekek az utazás során gyakorolhatták a közlekedési szabályokat, az iskolában pedig az együttjátszás során megérezhették az iskola hangulatát,
Október 7-én a Dog Plusz Egyesület látogatott el hozzánk három gyönyörű kutyusukkal. A program célja az élménynyújtás mellet az volt, hogy a betanított, mentett kutyusok által elősegítsük a gyermekekben a felelős viselkedés kialakulását az állatokkal szemben. Az állatvédelem és a kutyatarás alapelveit már óvodás korban érdemes megismertetni a gyerekekkel.
Október 9-én „Víz” témában az ovilabor újabb természettudományos kísérleteiben vehettek részt a gyermekek. Az „Állati nedves október” fantázia nevű játékgyűjteményben mazsolát táncoltattak a gyerekek szénsavas vízben, majd a Trükkös búvár nevű játékban Archimédesz törvényét láthatták megvalósulni a gyakorlatban. A víz mágikus viselkedését úszó parafa dugó segítségével figyelhették meg gyermekeink.
10-én a Myfittgarden program keretében a gyerekek Edit nénivel „kertészkedhettek”. Ez alkalommal az ültetéssel, az ültető közeggel – talaj – közlekedő edényekkel ismerkedtek a gyerekek. Kerestek több példát (szivacs, papírtörlő, kanna) az életünkből, környezetünkből. A foglalkozás fontos részét képezte a magokkal, növényfejlődéssel, az élet körforgásával való ismerkedés. A Kicsi mag a föld alatt című dal, és az őszi levél magokból való kirakása ráadás ajándék volt a tevékenység lezárásaként.
25-én Azt egészséghét alkalmából a mozgásra fektettük a hangsúlyt. Egy fitneszedző anyukánk az óvoda udvarán megmozgatta az óvoda minden apraját és nagyját. Az egészségünk megőrzésére és a gyermekek fejlődésének érdekében kiemelt jelentősége van a rendszeres, lehetőleg szabadlevegőn végzett mozgásnak. Az együttesen végzett gyakorlatok nemcsak a testünket mozgatták meg, hanem a közösség összetartó erejét is erősítették.
Szegedi Mónika-óvodapedagógus