Izgatottan készülődött az óvoda apraja -nagyja az Anyák napjára, hogy méltóképpen fejezhessék ki hálájukat és szeretetüket anyák napjára. A gyerekek az óvodapedagógusok segítségével elkészítették az ajándékokat és verset tanultak.
Immáron hagyomány, hogy óvodánk egy csoportja köszönti a Videoton nyugdíjasait. Az idei évben a Lepke csoport örvendeztette meg a szép korúakat anyák napja alkalmából énekes, dalos játékfűzérrel.
Május 10. a Madarak és fák napja, ismét egy olyan nevezetes nap, amely alkalmat ad arra, hogy a természethez való pozitív viszonyulást alakítsunk ki a gyermekekben. A legjobb, élményt biztosítunk a gyerekek számára. Több csoport is kirándulást szervezett ez alkalmomból.
Az év egyik különleges eseménye az Évzáró és Ballagó ünnepélyek melyek májustól-júniusig tartanak. Minden csoport izgatottan készül, hogy játékos és énekes műsorral megörvendezteti szüleiiket, testvéreiket, nagyszülőiket. Az iskolába készülő nagycsoportosaink is ezen ünnepélyek keretében búcsúznak el az óvodapedagógusaiktól, dajka néniktől, hiszen szeptembertől hívja őket az iskola.
A Lépten Nyomon idei zárófoglalkozása az „átváltozás mestereiről” szólt. A gyerekek megismerkedtek a hangya, a pillangó és a méhecske csodálatos átváltozásával.
Május utolsó szerdája a Kihívás napja. Az egészséges életmód részeként célunk, hogy rendszeres mozgásra inspiráljuk a gyerekeket. Az óvodaudvaron kialakított akadálypályát kicsik és nagyok felváltva teljesítették. Ezt követően óvodakerülő futásra invitáltuk a vállalkozó szellemű óvodásokat és pedagógusokat. Az óvodakerülő futást követően a gyerekek fáradtan, de jókedvűen tértek vissza az óvodába.
A hónapot a Zengő Manó előadása zárta, ahol a rézfúvósokkal ismerkedtek meg a gyerekek.