Események

Március 15. Nemzeti ünnepünk
Március 22. Víz világnapja
Március 27-30. Egészséghét

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07
GYONGYVIRAG OVODA

 

2019. IV. 9-12.
Öko hét a takarékoskodás jegyében

Az öko hét keretében az újrahasznosítás és takarékosság jegyében szerveztük  a programokat. A csoportokban fellelhető, és gyűjtött anyagok felhasználásával, egyes csoportokban szülői munkadélután keretében készültek el az alkotói pályázatra az ötletes játékok, használati és dísztárgyak. Óvodapedagógusok, szülők, gyerekek együttesen dolgoztak, majd kiállítás keretében nézhettük meg az elkészült műveket. Ezen kívül gyűjtöttünk 11m3 papír hulladékot, a poharakban maradt vizet összegyűjtve a kertek locsolására fordítottuk. Tapostunk pillepalackot, hogy több férjen a gyűjtőedénybe. A műanyag zacskók használatának csökkentésére pedig minden kisgyermek maradék vászonból készült, festéssel díszített vászontáskát vitt haza, melyben a családoknak szóló üzenetet helyeztünk. "Használj kevesebb műanyagot"- tartalommal. Mindezek mellett közösen, a gyerekek, szülők összefogásával megújultak a virágoskertek is. Nagyobb csoportjaink kirándulással koronázták meg a rendezvénysorozatot. Béndek Gáborné-óvodaigazgató

https://www.szekesfehervar.hu/ajandekok-atadasaval-es-kiallitassal-zarult-a-hagyomanyos-okohet-a-gyongyvirag-ovodaban?fbclid=IwAR18wiutroUp9AA9r2WtEtyL3_ZkAZi6WhpLduSDeJePWsagFUVUqGSGNjE

Képek