Események

 IX. 22. Kerékpáros nap

2018. IV. 22.
Öko hét az Örökös Zöld Óvoda cím jegyében

oko12

Az elmúlt héten óvodánk ÖKO-hetet tartott számos programmal. A hetet a Szegedi Látványszínház Közhasznú Egyesülete nyitotta meg, az Égből pottyant szerencsetojás című előadással. Intézményünk adománygyűjtést szervezett a Herosz Állat-és Természetvédő egyesület javára, melyet a csoportok gyermekei személyesen adtak át. A Vadmadárkórház jóvoltából madárbemutatóval egybekötött előadáson vettünk részt, melyre elhozták a korábban Örökbe fogadott "Macskabaglyunkat". Vendégünk volt a Dinnyési Madárvárta is, melynek keretében madárgyűrűzésen vettek részt a gyerekek.  Helyi programjainkat óvodapedagógusaink szervezték, mozgásos öko játékokban és kreatív tevékenységekekben vettek részt a gyerekek. Az Öko-hét kapcsán óvodánk "Élő-természet" címmel városi rajzpályázatot hirdetett, melynek eredményhirdetésére a záró napon került sor. Ekkor ünnepeltük meg az Örökös Zöld Óvoda cím táblaavatását, melyre meghívtuk a nyugdíjba vonult kollegákat, és óvodavezetőket, a szülői közösség képviselőit továbbá az Önkormányzattól Deák Lajosné képviselő asszonyt. Az avatóünnepséget óvodánk ünnepi műsorral zárta. A hét programjai által a gyermekek környezettudatos magatartását valamint az állat-és növényvilághoz fűződő pozitív viszonyt kívántuk erősíteni. Polyákné Nyíló Adrienn- óvodapedagógus
Képek
https://www.szekesfehervar.hu/orokos-zold-ovoda-cimet-nyert-a-gyongyvirag-ovoda
https://www.feol.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-megyeszekhely-elso-orokos-okoovodaja-lett-a-gyongyvirag-2307069/
http://www.fehervartv.hu/video/index/23496