Események

X. 1-I.31. Elemgyűjtés
X. 25. Nevelés nélküli munkanap
X. 26-29. Összevont csoportok
XI. 2-5. Papírgyűjtés

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07

 

2017. IX. 28.
"Eljött a szüret itt van, jópohár mustot ittam.."
szuret11

Hagyományainkat folytatva, az elmúlt héten – szeptember 26. és 28.-án - tartottuk szüreti mulatságunkat az óvoda berényi úti térfelén. A csoportok változatos tevékenységekkel készültek erre a napra. Az udvaron szüreti hangulatot varázsoltunk a gyerekeknek – daráló, prés, különböző edények elhelyezésével, ahol a szőlőből közös munkával must készült. Kialakítottunk egy „szőlőhegyet” valódi szőlőtőkével, madárijesztővel. Itt játszottunk, énekeltünk, mondókáztunk közösen, felidézve a szüret mozzanatait. A játékot jó hangulatú tánccal fejeztük be. A mulatságból az ízletes pogácsa elfogyasztása sem maradhatott ki, amit a csoportok maguk sütöttek, és  természetesen  a préselés végterméke a  finom must kóstolása. A közös játékkal és mustkészítéssel sikerült tartalmas, élményekkel teli délelőttöt együtt töltenünk. Czeglédyné N. Éva-óvodapedagógus 

Képek