Események

Március 15. Nemzeti ünnepünk
Március 22. Víz világnapja
Március 27-30. Egészséghét

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07
GYONGYVIRAG OVODA

 

2017. II. 2. 
"Jön a tavasz megy a tél, barna medve üldögél.." 

medve11

Óvodánkban immár hagyomány, hogy február 2-án a néphiedelemhez kapcsolódva közösen ünnepelünk a "csillagokban". Izgatottan várjuk, hogy kibújik-e a medve a barlangjából? Meddig tart még tél? Idén a  Gyöngyvirág II./2 es csillag a Cica csoportosok vezetésével indult „medve lesre”.

Erre a képzeletbeli kirándulásra minden kisgyermek magával hozhatta a kedvenc plüss maciját is, sőt már egy héttel előtte mindenki lázasan készült a saját csoportjában erre a napra. A kirándulás medvetáncoltatással zárult, amelyet furulyaszó kísért. A közös játékok, énekek, mondókák, versek nagy élményt nyújtottak a gyerekeknek.  Vadász Dóra-óvodapedagógus

"Dirmeg, dörmög a medve..."
Óvodánkban február 2-án a Pozsonyi I./1-es csillagban négy csoport tartott közösen egy kis ünnepséget a Medve-nap tiszteletére. Már egész héten készültek a csoportok erre a napra, még egy mackókiállítást is rendeztünk nekik, az általuk hozott plüssmacikból. A Vízipók, a Mazsola, a Katica és a Micimackó csoport gyermekei együtt várták, hogy a medve kibújik-e a barlangjából?! A közös ünnepségen minden csoport előadhatta saját kis versét, mondókáját vagy énekét, illetve meglepetésként az óvodapedagógusok egy mesejátékkal is készültek a gyerekeknek. A "Mese a medvebocsról, aki madár akart lenni" című előadás elnyerte a gyerekek tetszését. Az ünnepség végén a Micimackó csoport által sütött "mackócsemegét" is mindenki jóízűen elfogyasztotta a saját csoportjában. A közös móka nagy hatással volt a gyerekekre, mindenki nagyon jól érezte magát. - Kreizinger Anett, óvodapedagógus

Képek