Események

Március 15. Nemzeti ünnepünk
Március 22. Víz világnapja
Március 27-30. Egészséghét

Óvodánk alapítványa

 Kérjük támogassa óvodánk alapítványát adója 1%-ával

Adószám:

18488003-1-07
GYONGYVIRAG OVODA

 

2017. I. 27. 
Szív-Kincsesláda Program 

sziv81

Óvodánkban kiemelt hangsúlyt fektetünk az egészségnevelésre, amit próbálunk minél színesebbé, és változatosabbá tenni. Január hónapban több csoportunkban is a SZÍV-Kincsesláda Program köré épültek a mindennapok.  A program célja, hogy a nagycsoportos gyermekek, játékos keretek között ismerkedjenek meg a testük működésével, a szív védelmével, a mozgás, a testedzés és az egészséges táplálkozás fontosságával.  

A gyerekeket kellőképpen motiválták a program eszközei a szív-modell, csontváz-modell, a röntgenképek, a sztetoszkóp, a pulzus mérő, és a saját testükön szerzett tapasztalatok a szívük működésével kapcsolatban. A program zárásaként a gyerekek az orvosi rendelőbe látogattak ahol a bátrabbaknak EKG-t is csináltak. A harmadik hét végére elkészült a "SZÍV-Kincses könyv" is, ahol óvodásaink lerajzolhatták, hogy ők hogy védik, eddzik szívüket.  A gyerekek jelképesen a SZÍV-Kincsesláda Őrei címet is megkapták.  Bízunk benne, hogy ez alatt a pár hét alatt nemcsak a gyerekek de a szülők figyelmét is felhívjuk az egészséges életmód fontosságára.  Béndek Adrienn-óvodapedagógus

 Képek