Események

-Május 15- Június 7. Évzáró, ballagó ünnepélyek
-Június 6. A leendő kiscsoportosoknak szülői értekezlet
-Június 21-22. Nevelés nélküli munkanap
-Június 25.-július 20. Az óvoda zárva tart

Óvodánk alapítványa

Kérjük Önöket támogassák óvodánk alapítványát adójuk 1%-ával.

Adószám:
18488003-1-07

Német nemzetiségi bemutató óvodánkban

2016. április 29-én budapesti német nemzetiségi óvodapedagógusok látogattak óvodánk Maci csoportjába. Arra voltak kíváncsiak, hogy hogyan alkalmazzuk a gyakorlatban a német módszertani továbbképzésen tanultakat. A bemutató német nyelvű foglalkozást Elisabeth Wagner -osztrák zenepedagógus- által tartott zenei neveléshez kapcsolódó továbbképzés anyagát felhasználva tartottam, vagyis a ritmushangszerek sokoldalú felhasználására tettem a hangsúlyt.

A Drei Schmetterlinge meséhez (A három pillangó) közösen készítettük el a mese illusztrációjául szolgáló képeket, és papírszínházat játszottunk. A meséhez kiválasztott hangszereket a gyerekek adekvát módon szólaltatták meg. Ezt követően német körjátékot, mondókát, sőt a mindennapos mozgást is a hangszereket segítségül hívva oldottam meg. A gyerekek örömmel vettek részt a tevékenységben, nem zavarta őket a sok vendég jelenléte. Végül pedig izgatottan nézegették és próbálták ki a Fővárosi Német Önkormányzat, valamit az óvodapedagógusok ajándékait.  Vadász Dóra- német nemzetiségi óvodapedagógus