Események

-Március 15. Nemzeti ünnepünk

 

Német nemzetiségi bemutató óvodánkban

2016. április 29-én budapesti német nemzetiségi óvodapedagógusok látogattak óvodánk Maci csoportjába. Arra voltak kíváncsiak, hogy hogyan alkalmazzuk a gyakorlatban a német módszertani továbbképzésen tanultakat. A bemutató német nyelvű foglalkozást Elisabeth Wagner -osztrák zenepedagógus- által tartott zenei neveléshez kapcsolódó továbbképzés anyagát felhasználva tartottam, vagyis a ritmushangszerek sokoldalú felhasználására tettem a hangsúlyt.

A Drei Schmetterlinge meséhez (A három pillangó) közösen készítettük el a mese illusztrációjául szolgáló képeket, és papírszínházat játszottunk. A meséhez kiválasztott hangszereket a gyerekek adekvát módon szólaltatták meg. Ezt követően német körjátékot, mondókát, sőt a mindennapos mozgást is a hangszereket segítségül hívva oldottam meg. A gyerekek örömmel vettek részt a tevékenységben, nem zavarta őket a sok vendég jelenléte. Végül pedig izgatottan nézegették és próbálták ki a Fővárosi Német Önkormányzat, valamit az óvodapedagógusok ajándékait.  Vadász Dóra- német nemzetiségi óvodapedagógus